14.08.2023r. - Sekretariat będzie nieczynny

Nie zamykamy jeszcze naboru - Zostały ostatnie wolne miejsca!

klasa Społeczno-prawna

Liceum ogólnokształcące

klasa Społeczno-prawna

Zapisz się już dzisiaj

Wpisowe: 500zł

Czesne: 400 zł/mc

Klasa: Społeczno-prawna

Przedmioty rozszerzone: historia, j. angielski, WOS

Okres nauki: 4 lata

Liczba miejsc ograniczona

Przyjmujemy również Uczniów do
I, II, III oraz IV klasy przez cały Rok Szkolny

Zapisy do klasy społeczno-prawnej trwają

Odtwórz wideo

Dowiedz się więcej

klasa Społeczno-prawna

Klasa społeczno-prawna w Łodzi koncentruje się na nauce prawa, polityki i nauk społecznych. Absolwenci tej specjalności są w stanie wykonywać pracę w różnych dziedzinach, takich jak prawo, administracja publiczna, bezpieczeństwo publiczne, media, polityka i nauki społeczne. Specjalność ta wymaga dużego zaangażowania i ciągłego uczenia się, ponieważ prawo i nauki społeczne są stale ulegające zmianom. Uczniowie muszą być elastyczni i gotowi do radzenia sobie z wyzwaniami i zmianami w tej dziedzinie. Zrozumienie i zastosowanie prawa jest kluczowe dla sukcesu w tej specjalności, dlatego ważne jest, aby uczestniczyć w zajęciach z zakresu prawa i nauk społecznych.

Klasa ta jest idealna dla uczniów, którzy interesują się problematyką społeczną i prawną. Jest to klasa przewodnia w szkole, która oferuje bogaty program nauczania z zakresu nauk społecznych i prawnych. Uczniowie poznają historię prawa oraz jego podstawowe zasady, a także zasady funkcjonowania instytucji państwowych i społecznych.

aleLiceum składa się z ambitnych i zaangażowanych uczniów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania oraz zdobywać wiedzę w dziedzinie nauk społecznych i prawnych. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju projektach i konkursach z zakresu prawa oraz angażowania się w działania na rzecz społeczności lokalnej.

W ramach zajęć, zdobywają umiejętności analitycznego myślenia, argumentacji oraz krytycznej oceny informacji. Nabywają również umiejętności pracy w grupie, negocjacji oraz prowadzenia dyskusji. Nauczyciele to doświadczeni specjaliści w dziedzinie prawa oraz nauk społecznych, którzy z pasją przekazują swoją wiedzę i pomagają uczniom w rozwoju ich zainteresowań.

Dzięki klasie społeczno-prawnej, uczniowie mają również możliwość zdobycia wiedzy praktycznej poprzez wizyty w sądach, urzędach i instytucjach państwowych oraz uczestnictwo w symulacjach procesów sądowych czy debatach parlamentarnych.

Klasa społeczno-prawna w aleLiceum to oferta dla młodych ludzi, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania i przygotować się do dalszej nauki w dziedzinie prawa lub nauk społecznych. To również doskonała okazja dla tych, którzy chcą zdobyć umiejętności miękkie i rozwijać się w kierunku pracy na rzecz społeczności lokalnej czy angażować się w działania na rzecz innych.

Jeżeli jednak okazało by się, że wybrana klasa nie jest dla Ciebie w swojej ofercie posiadamy również inne klasy m.in lekarską czy medialną. Istnieje jednak możliwość, iż żadna z klas licealnych nie bedzie odpowiednia. Tutaj zachęcamy do zapoznania się z ofertą aleTechnikum.

Wybierz coś dla siebie

Dedykowane fakultety

Wstęp do socjologii

Socjologia jest nauką społeczną, która zajmuje się badaniem zjawisk społecznych i relacji międzyludzkich. Wstęp do socjologii zazwyczaj zawiera opis różnych teorii i koncepcji, które stanowią podstawę tej dziedziny nauki. Ważne jest zrozumienie różnych uwarunkowań społecznych, kulturowych i ekonomicznych, które wpływają na zachowanie i postawy ludzi. Metodologia badań socjologicznych jest bardzo zróżnicowana i obejmuje zarówno badania jakościowe, jak i ilościowe. Socjologia jest niezwykle ważna dla zrozumienia i rozwiązania wielu problemów społecznych, takich jak bezrobocie, nierówności społeczne, przemoc i wykluczenie społeczne.

Podstawy prawa

Podstawy prawa są ważnym elementem kształcenia w dziedzinie prawa. Znajomość podstawowych pojęć prawnych i prawnych instytucji jest kluczowa do zrozumienia działania i funkcjonowania systemu prawnego. Wiedza na temat prawa pomaga w codziennym życiu, takim jak umawianie się na umowy, rozwiązywanie konfliktów i obrona swoich praw. Uczestnictwo w zajęciach na temat podstaw prawa może również być pomocne dla osób, które planują karierę w dziedzinie prawa lub innych dziedzinach związanych z prawem.

Co więcej

Wszystkie fakultety

szkoła liderów

Patronem LICEUM jest Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu

Zajęcia praktyczne odbywają się profesjonalnych pracowniach Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu.

Nasi nauczyciele to m.in. cenieni w środowisku edukacyjnym wykładowcy, z wieloletnim doświadczeniem w nowoczesnym i praktycznym nauczaniu. Co ważne, Akademickie Liceum Ogólnokształcące współdzieli sale wykładowe i pracownie z uczelnią, co gwarantuje najwyższy poziom wyposażenia klas, jaki osiągalny jest tylko w prestiżowych szkołach niepublicznych.

Dodatkowym atutem jest gwarancja przyjęcia na studia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu, lub do policealnych szkół SKK. Uczniowie naszego liceum otrzymają także przygotowanie do kontynuacji nauki m.in. na wydziałach nauk o zdrowiu.

najlepsze pracownie

ZAJĘCIA PRaKTYCZNE

Nowoczesna edukacja

SZKOŁA PRZYJAZNA I OTWARTA

Umów się na spotkanie z dyrektorem

Dyżury dyrektora

napisz do nas

FORMULARZ KONTAKTOWY

Wniosek o przyjęcie do aleLiceum

rok szkolny 2024/2025

Wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wyższą Szkołę Nauk o Zdrowiu i SKK Sp. z o.o., w zakresie podanym w formularzu kontaktowym/ankiecie a także bezterminowe ich wykorzystywanie w celach informacyjnych a także promocyjno – marketingowych. Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.), osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz możliwość ich wglądu, aktualizowania lub ich poprawiania w każdym czasie.