Liceum ogólnokształcące

Zapisz się już dzisiaj

Klasa: Humanistyczna

Przedmioty rozszerzone: j. polski, j. angielski, historia

Zapisy do klasy humanistyczno-artystycznej trwają

klasa Humanistyczno-artystyczna

Klasa humanistyczno-artystyczna w Łodzi to kierunek kształcenia dla uczniów, którzy chcą poszerzyć swoje zainteresowania artystyczne oraz zdobyć wiedzę z zakresu nauk humanistycznych. Program nauczania obejmuje naukę języków obcych, literatury, filozofii, historii, a także zajęcia artystyczne, takie jak rysunek, malarstwo, grafika czy fotografia.

aleLiceum w Łodzi to doskonała opcja dla uczniów, którzy chcą rozwijać swoje zdolności artystyczne i kreatywność. Zajęcia artystyczne pozwalają uczniom na rozwijanie swoich umiejętności w dziedzinie sztuki, a także na poznanie różnych technik i stylów artystycznych. Uczniowie uczą się również wykorzystywać sztukę jako narzędzie wyrazu, co pomaga w rozwijaniu ich wrażliwości i empatii.

W tej klasie, uczniowie mają również możliwość poznania historii, literatury oraz filozofii. Te przedmioty pozwalają na zrozumienie kultury, wartości oraz tradycji, co jest ważne w procesie kształtowania się osobowości młodego człowieka. Nauczanie tych przedmiotów jest prowadzone w sposób przystępny i interesujący, dzięki czemu uczniowie chętnie się uczą.

Klasa humanistyczno-artystyczna kierunek kształcenia dla uczniów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania artystyczne oraz zdobyć wiedzę z zakresu nauk humanistycznych. Program nauczania obejmuje naukę języków obcych, literatury, filozofii, historii, a także zajęcia artystyczne, takie jak rysunek, malarstwo, grafika czy fotografia.

Jeżeli jednak okazało by się, że wybrana klasa nie jest dla Ciebie w swojej ofercie posiadamy również inne klasy m.in lekarską czy medialną. Istnieje jednak możliwość, iż żadna z klas licealnych nie bedzie odpowiednia. Tutaj zachęcamy do zapoznania się z ofertą aleTechnikum.

Klasa humanistyczna w Łodzi

Klasa humanistyczna w liceum to jedna z najbardziej rozwijających kierunków dla młodych ludzi, którzy chcą zdobyć wiedzę z zakresu nauk humanistycznych. W ramach programu nauczania kładzie się szczególny nacisk na rozwijanie umiejętności analitycznego myślenia, krytycznej oceny oraz wrażliwości społecznej.

W klasie humanistycznej uczniowie mają możliwość zgłębiania wiedzy z takich dziedzin jak filozofia, historia, literatura, psychologia czy socjologia. Dzięki temu, rozwijają swoją wyobraźnię, wiedzę o świecie, a także zdolność do porozumiewania się z innymi ludźmi. Opanowują umiejętność wyrażania swojego zdania i argumentowania swoich racji, co jest bardzo ważne w życiu codziennym, jak również w karierze zawodowej.

Nauczyciele kierunku humanistycznego to specjaliści w swoich dziedzinach, którzy zawsze są gotowi pomóc uczniom w zdobywaniu wiedzy oraz rozwijaniu umiejętności. W klasie humanistycznej uczniowie mają również okazję do udziału w różnych projektach badawczych, konkursach naukowych oraz wycieczkach edukacyjnych, które pozwalają im na zdobycie praktycznych umiejętności i rozwoju ich pasji.

Dla uczniów, którzy chcą rozwinąć swoje zainteresowania humanistyczne, klasa humanistyczna w liceum jest doskonałym wyborem. Klasa ta zapewnia uczniom wiedzę i umiejętności, które są nie tylko cenne w życiu prywatnym, ale również otwierają drogę do wielu ciekawych i prestiżowych zawodów, takich jak dziennikarstwo, psychologia, socjologia, filozofia, czy literaturoznawstwo.

Wybierz coś dla siebie

Dedykowane fakultety

Historia sztuki

Historia sztuki to dziedzina nauki zajmująca się badaniem i interpretowaniem dzieł sztuki i ich twórców, składa się z wielu różnych stylów i okresów. Obejmuje sztuki wizualne, takie jak malarstwo, rzeźba i architektura, a także sztuki teatralne i muzyczne. Studiowanie historii sztuki pozwala na zrozumienie kultury, historii i wartości danego okresu. To także pomaga w zrozumieniu i docenieniu sztuki współczesnej.

Pracownia umiejętności artystycznych

Pracownie umiejętności artystycznych są miejscami, gdzie można rozwijać swoje zainteresowania i pasje związane z sztuką. Umożliwiają one tworzenie i doskonalenie różnych technik artystycznych, takich jak rysunek, malarstwo, rzeźba czy ceramika. W pracowniach umiejętności artystycznych prowadzone są zajęcia indywidualne i grupowe, a także warsztaty i wykłady. Pracownie te stanowią miejsca inspiracji, rozwoju i wspólnej ekspresji. Osoby prowadzące zajęcia w pracowniach umiejętności artystycznych to zazwyczaj wykwalifikowani artyści i nauczyciele.

Co więcej

Wszystkie fakultety

AleLiceum

szkoła liderów

Patronem LICEUM jest Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu

Zajęcia praktyczne odbywają się profesjonalnych pracowniach Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu.

Nasi nauczyciele to m.in. cenieni w środowisku edukacyjnym wykładowcy, z wieloletnim doświadczeniem w nowoczesnym i praktycznym nauczaniu. Co ważne, Akademickie Liceum Ogólnokształcące współdzieli sale wykładowe i pracownie z uczelnią, co gwarantuje najwyższy poziom wyposażenia klas, jaki osiągalny jest tylko w prestiżowych szkołach niepublicznych.

Dodatkowym atutem jest gwarancja przyjęcia na studia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu, lub do policealnych szkół SKK. Uczniowie naszego liceum otrzymają także przygotowanie do kontynuacji nauki m.in. na wydziałach nauk o zdrowiu.

najlepsze pracownie

ZAJĘCIA PRaKTYCZNE