Liceum ogólnokształcące

Zapisz się już dzisiaj

Klasa: Biologiczno-chemiczna

Przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, j. angielski

Zapisy do klasy psychologiczno-pedagogicznej trwają

klasa Psychologiczno-pedagogiczna

Specjalność psychologiczno-pedagogiczna pomaga w rozwiązywanie problemów emocjonalnych, behawioralnych i intelektualnych u dzieci i młodzieży. Absolwenci tej specjalności pracują jako psycholodzy i pedagodzy w szkołach, ośrodkach terapeutycznych i innych instytucjach, gdzie pomagają dzieciom i młodzieży. Specjalność ta zapewnia wiedzę i umiejętności niezbędne do diagnozowania i rozwiązywania problemów oraz wspierania rozwoju dzieci. Absolwenci powinni być empatyczni, kreatywni i wytrwali w swoim działaniu, a także mieć dobre zrozumienie ludzkiego umysłu i zdolność do jego interpretacji. Są oni zobowiązani do zachowywania tajemnicy zawodowej i respektowania praw pacjentów. Ważne jest, aby ciągle się dokształcać i uzupełniać swoją wiedzę. Specjalność psychologiczno-pedagogiczna jest często wybierana przez osoby, które chcą pomagać innym. Podsumowując, jest to ważna i potrzebna specjalność, która pozwala pomagać ludziom w potrzebie.

Wybierz coś dla siebie

Dedykowane fakultety

Podstawy psychologii

Psychologia to nauka zajmująca się badaniem ludzkiego zachowania, myśli i emocji. Obejmuje ona wiele różnych dziedzin, takich jak neuropsychologia, psychologia społeczna i kliniczna, a także zagadnienia związane z rozwojem, osobowością i uczeniem się. Psycholodzy pracują nad zrozumieniem tego, co kieruje ludzkim zachowaniem i jakie czynniki wpływają na nasze myśli i emocje. Ich badania i wyniki są niezbędne w wielu dziedzinach, takich jak medycyna, edukacja i biznes, a także w podejmowaniu decyzji dotyczących polityki i społeczeństwa. Psychologowie często używają różnych metod badawczych, takich jak eksperymenty i wywiady, aby zrozumieć ludzką psychikę i zachowanie.

Komunikacja interpersonalna

Komunikacja interpersonalna to proces wymiany informacji, myśli i emocji pomiędzy dwoma lub więcej osobami. Może być ona werbalna, czyli używająca słów, lub niewerbalna, czyli wyrażająca się przez gesty, mimikę i postawę ciała. Efektywna komunikacja interpersonalna wymaga zrozumienia i słuchania potrzeb i perspektyw drugiej osoby, jak również otwartości i szczerości w wyrażaniu swoich własnych myśli i emocji. Bariery w komunikacji interpersonalnej mogą pojawiać się w wyniku niezrozumienia, braku uwagi, filtrów kulturowych i emocjonalnych. Umiejętność efektywnej komunikacji interpersonalnej jest kluczowa dla dobrych relacji i rozwiązywania konfliktów.

Co więcej

Wszystkie fakultety

AleLiceum

szkoła liderów

Patronem LICEUM jest Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu

Zajęcia praktyczne odbywają się profesjonalnych pracowniach Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu.

Nasi nauczyciele to m.in. cenieni w środowisku edukacyjnym wykładowcy, z wieloletnim doświadczeniem w nowoczesnym i praktycznym nauczaniu. Co ważne, Akademickie Liceum Ogólnokształcące współdzieli sale wykładowe i pracownie z uczelnią, co gwarantuje najwyższy poziom wyposażenia klas, jaki osiągalny jest tylko w prestiżowych szkołach niepublicznych.

Dodatkowym atutem jest gwarancja przyjęcia na studia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu, lub do policealnych szkół SKK. Uczniowie naszego liceum otrzymają także przygotowanie do kontynuacji nauki m.in. na wydziałach nauk o zdrowiu.

najlepsze pracownie

ZAJĘCIA PRaKTYCZNE