14.08.2023r. - Sekretariat będzie nieczynny

Nie zamykamy jeszcze naboru - Zostały ostatnie wolne miejsca!

klasa Lekarska

Liceum ogólnokształcące

klasa Lekarska

Zapisz się już dzisiaj

Wpisowe: 0zł

Czesne: 0 zł/mc

Klasa: Biologiczno-chemiczna

Przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, j. angielski

Okres nauki: 4 lata

Liczba miejsc ograniczona

Przyjmujemy również Uczniów do
I, II, III oraz IV klasy przez cały Rok Szkolny

Zapisy do klasy lekarskiej trwają

Odtwórz wideo

Dowiedz się więcej

klasa Lekarska

Klasa Lekarska w Łodzi w aleLiceum stanowi wyjątkową ścieżkę edukacyjną dla młodych adeptów medycyny. Trwająca cztery lata nauka skupia się na trzech kluczowych obszarach: biologii, chemii oraz języka angielskiego, zapewniając solidne fundamenty dla przyszłych studiów medycyny.

Rozszerzenia i Program Nauczania

Uczniowie nie tylko pogłębiają swoją wiedzę teoretyczną, ale również zdobywają niezbędne umiejętności praktyczne. W ramach zajęć praktycznych, odbywających się zarówno w nowoczesnych pracowniach Szkół Policealnych SKK, jak i akademickich pracowniach Pielęgniarstwa Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu, Uczniowie klasy Lekarskiej ALO mają możliwość eksploracji różnych aspektów pracy w obszarze medycyny.

Współpraca z Pogotowiem Ratunkowym

Akademickie Liceum Ogólnokształcące aktywnie współpracuje z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego. Uczniowie mają niepowtarzalną okazję odwiedzenia stacji pogotowia, poznania pracy ratowników oraz uczestniczenia w różnego rodzaju szkoleniach i wydarzeniach medycznych. Dodatkowo, ratownicy ze wspomnianej stacji regularnie pełnią rolę instruktorów podczas zawodów medycznych organizowanych przez naszą Szkołę, umożliwiając Uczniom nie tylko zdobycie wiedzy, ale również praktyczne wykorzystanie jej w rzeczywistych sytuacjach.

Ścieżka lekarska jest niezwykle wymagająca i wyjątkowo odpowiedzialna, ale może być bardzo satysfakcjonująca i pozwala na pomaganie pacjentom w ich procesie powrotu do zdrowia. Jeżeli jednak okazało by się, że wybrana klasa nie jest dla Ciebie w swojej ofercie posiadamy również inne klasy m.in dietetyczną czy medialną. Istnieje jednak możliwość, iż żadna z klas licealnych nie bedzie odpowiednia. Tutaj zachęcamy do zapoznania się z ofertą aleTechnikum.

Wybierz coś dla siebie

Dedykowane fakultety

Podstawy Medycyny i Ratownictwo

Klasa Lekarska ALO oferuje dwa unikalne fakultety: Podstawy Medycyny oraz Ratownictwo. Podstawy Medycyny kładą nacisk na zrozumienie fundamentów tej dziedziny, rozwijając w Uczniach umiejętności niezbędne do dalszego kształcenia w obszarze medycyny. Natomiast fakultet Ratownictwa zapewnia praktyczne doświadczenie w udzielaniu pierwszej pomocy oraz przygotowuje Uczniów do szybkiego i skutecznego reagowania w nagłych sytuacjach.

Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

Po zakończeniu nauki, Uczniowie mają możliwość wzięcia udziału w Kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, co prowadzi do uzyskania Tytułu Ratownika. To nie tylko szansa na rozwój osobisty, ale również praktyczna umiejętność, która może okazać się niezwykle cenna w wielu sytuacjach życiowych.

Kwalifikowana Pierwsza Pomoc (KPP) jest umiejętnością udzielania pomocy osobom, które doznały urazów lub zachorowały, zanim dotrą do szpitala. KPP obejmuje zarówno zabiegi ratujące życie, jak i postępowanie z poszkodowanym po udzieleniu pomocy, aby zapewnić jego bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. Kwalifikowana Pierwsza Pomoc jest ważna dla osób, które są świadkami wypadku lub w inny sposób znajdują się w sytuacji, w której muszą udzielić pomocy. KPP wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności, które można zdobyć dzięki odpowiedniemu szkoleniu. KPP jest niezbędna w wielu sytuacjach, takich jak wypadki samochodowe, zatrucia, utonięcia, udary i wiele innych.

Co więcej

Wszystkie fakultety

szkoła liderów

Patronem LICEUM jest Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu

Zajęcia praktyczne odbywają się profesjonalnych pracowniach Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu.

Nasi nauczyciele to m.in. cenieni w środowisku edukacyjnym wykładowcy, z wieloletnim doświadczeniem w nowoczesnym i praktycznym nauczaniu. Co ważne, Akademickie Liceum Ogólnokształcące współdzieli sale wykładowe i pracownie z uczelnią, co gwarantuje najwyższy poziom wyposażenia klas, jaki osiągalny jest tylko w prestiżowych szkołach niepublicznych.

Dodatkowym atutem jest gwarancja przyjęcia na studia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu, lub do policealnych szkół SKK. Uczniowie naszego liceum otrzymają także przygotowanie do kontynuacji nauki m.in. na wydziałach nauk o zdrowiu.

najlepsze pracownie

ZAJĘCIA PRaKTYCZNE

Nowoczesna edukacja

SZKOŁA PRZYJAZNA I OTWARTA

Umów się na spotkanie z dyrektorem

Dyżury dyrektora

napisz do nas

FORMULARZ KONTAKTOWY

Wniosek o przyjęcie do aleLiceum

rok szkolny 2024/2025

Wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wyższą Szkołę Nauk o Zdrowiu i SKK Sp. z o.o., w zakresie podanym w formularzu kontaktowym/ankiecie a także bezterminowe ich wykorzystywanie w celach informacyjnych a także promocyjno – marketingowych. Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.), osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz możliwość ich wglądu, aktualizowania lub ich poprawiania w każdym czasie.