Liceum ogólnokształcące

Zapisz się już dzisiaj

Klasa: Humanistyczna

Przedmioty rozszerzone: j. polski, j. angielski, historia

Zapisy do klasy medialnej trwają

klasa Medialna

Klasa medialna w Łodzi to oferta dla uczniów, którzy interesują się mediami oraz chcą rozwijać swoje umiejętności w zakresie mediów i komunikacji. Jest to klasa przewodnia, która oferuje szeroki zakres nauczania z dziedziny mediów, w tym np. produkcję filmową, fotografię, projektowanie graficzne, dziennikarstwo i social media.

Uczniowie klasy medialnej w aleLiceum mają dostęp do najnowszych technologii i sprzętu multimedialnego, co pozwala na rozwijanie praktycznych umiejętności w zakresie mediów i komunikacji. Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych nauczycieli, którzy posiadają praktyczną wiedzę z zakresu mediów i są pasjonatami swojej pracy.

Specjalność medialna to kierunek kształcenia związany z mediami i branżą kreatywną. Obejmuje ona zarówno teorię, jak i praktykę w dziedzinach takich jak fotografia, film, grafika, animacja, reklama, produkcja audio-wizualna i inne. Absolwenci specjalności medialnej posiadają umiejętności tworzenia treści w różnych formach, wykorzystywania nowoczesnego sprzętu i oprogramowania, a także posiadają wiedzę na temat rynku mediów i branży reklamowej. Specjalność ta jest dostosowana do zmieniających się potrzeb i wymagań rynku, dlatego absolwenci są dobrze przygotowani do zawodów związanych z mediami. W trakcie kształcenia, uczniowie uczestniczą w projektach praktycznych i warsztatach, co pozwala im na rozwijanie swoich umiejętności i nabycie doświadczenia.

Jeżeli jednak okazało by się, że wybrana klasa nie jest dla Ciebie w swojej ofercie posiadamy również inne klasy m.in lekarską czy medialną. Istnieje jednak możliwość, iż żadna z klas licealnych nie bedzie odpowiednia. Tutaj zachęcamy do zapoznania się z ofertą aleTechnikum.

Klasa humanistyczna w Łodzi

Klasa humanistyczna w liceum to jedna z najbardziej rozwijających kierunków dla młodych ludzi, którzy chcą zdobyć wiedzę z zakresu nauk humanistycznych. W ramach programu nauczania kładzie się szczególny nacisk na rozwijanie umiejętności analitycznego myślenia, krytycznej oceny oraz wrażliwości społecznej.

W klasie humanistycznej uczniowie mają możliwość zgłębiania wiedzy z takich dziedzin jak filozofia, historia, literatura, psychologia czy socjologia. Dzięki temu, rozwijają swoją wyobraźnię, wiedzę o świecie, a także zdolność do porozumiewania się z innymi ludźmi. Opanowują umiejętność wyrażania swojego zdania i argumentowania swoich racji, co jest bardzo ważne w życiu codziennym, jak również w karierze zawodowej.

Nauczyciele kierunku humanistycznego to specjaliści w swoich dziedzinach, którzy zawsze są gotowi pomóc uczniom w zdobywaniu wiedzy oraz rozwijaniu umiejętności. W klasie humanistycznej uczniowie mają również okazję do udziału w różnych projektach badawczych, konkursach naukowych oraz wycieczkach edukacyjnych, które pozwalają im na zdobycie praktycznych umiejętności i rozwoju ich pasji.

Dla uczniów, którzy chcą rozwinąć swoje zainteresowania humanistyczne, klasa humanistyczna w liceum jest doskonałym wyborem. Klasa ta zapewnia uczniom wiedzę i umiejętności, które są nie tylko cenne w życiu prywatnym, ale również otwierają drogę do wielu ciekawych i prestiżowych zawodów, takich jak dziennikarstwo, psychologia, socjologia, filozofia, czy literaturoznawstwo.

Wybierz coś dla siebie

Dedykowane fakultety

Klasa patronacka – Dział Marketingu

Klasa patronowana przez dział marketingu skupia się na nauce marketingu i jego praktycznym zastosowaniu. Uczniowie uczą się jak prowadzić kampanie reklamowe, jak komunikować się z klientami i jak zbudować silną markę. Ćwiczą także umiejętności takie jak analiza rynku i segmentacja rynku. Oprócz tego, poznają najnowsze trendy i narzędzia w branży marketingu. Wszystko to jest przydatne do zdobycia pracy w dziale marketingu lub do rozpoczęcia własnej działalności w tej branży.

Co więcej

Wszystkie fakultety

AleLiceum

szkoła liderów

Patronem LICEUM jest Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu

Zajęcia praktyczne odbywają się profesjonalnych pracowniach Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu.

Nasi nauczyciele to m.in. cenieni w środowisku edukacyjnym wykładowcy, z wieloletnim doświadczeniem w nowoczesnym i praktycznym nauczaniu. Co ważne, Akademickie Liceum Ogólnokształcące współdzieli sale wykładowe i pracownie z uczelnią, co gwarantuje najwyższy poziom wyposażenia klas, jaki osiągalny jest tylko w prestiżowych szkołach niepublicznych.

Dodatkowym atutem jest gwarancja przyjęcia na studia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu, lub do policealnych szkół SKK. Uczniowie naszego liceum otrzymają także przygotowanie do kontynuacji nauki m.in. na wydziałach nauk o zdrowiu.

najlepsze pracownie

ZAJĘCIA PRaKTYCZNE